Już można się odprawiać do samolotu przez odcisk palca


Fot. Delta

Amerykańskie linie lotnicze Delta wprowadziły ciekawą nowość. Zamiast drukowania kart pokładowych można po prostu użyć przycisku palca… Łatwe, proste, przyjemne. A na dodatek powinno oszczędzić mnóstwo czasu.

Program jest jednak na razie mocno pilotażowy – można z niego korzystać jedynie na lotnisku Reagana w Waszyngtonie. Do tego jest ograniczony do członków programu lojalnościowego linii Delta, którzy dodatkowo zgodzą się podać swoje dane biometryczne. Oczywiście boarding za pomocą odcisku palca nie jest obowiązkowy – każdy pasażer może zrobić to też tradycyjną drogą. Jak zapowiada Delta, jeszcze podczas tych wakacji będzie można w ten sam sposób odprawić też swój bagaż. A na lotnisku w Waszyngtonie za pomocą odcisku można wejść nie tylko na pokład samolotu, ale też do specjalnych poczekalni.

Na pewno system jest bardzo wygodny. Z drugiej strony – wymaga zostawienia linii lotniczej swoich danych biometrycznych, a to nie każdemu będzie się podobać. Ciekawe czy zatem pomysł się przyjmie i czy trafi na inne lotniska..

Więcej: Business Insider

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *